OBSZAR MONITOROWANY KLAUZULA INFORMACYJNA

Administratorem systemu monitoringu jest dyrektor Bursy nr 5, ul. Zagójska 3, 04-160 Warszawa. Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Monitoring stosowany jest w celu ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa wychowanków i pracowników na obszarze monitorowanym (zewnętrzny teren: wejście główne, stojaki rowerowe, wiata samochodowa, wejście do kuchni, boisko do piłki siatkowej, plac rekreacyjny na tyłach budynku oraz wewnętrzny teren: świetlica–parter, pomieszczenia w piwnicach: siłownia, pralnia dla młodzieży).
Podstawą przetwarzania danych w systemie monitoringu jest art. 6 ust 1 lit c) RODO w związku z art. 108a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r – Prawo oświatowe.
Zapisy z monitoringu samoczynnie kasują się po upływie 14 dni. W przypadku zaistnienia konieczności utrwalenia materiału filmowego na zewnętrznym nośniku elektronicznym, okres przechowywania na nim danych wynosi nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania lub do czasu wyjaśnienia sprawy albo zakończenia odpowiedniego postępowania.
Osoba zarejestrowana przez system monitoringu ma prawo dostępu do jej danych osobowych.
Zgłoszenie żądania realizacji prawa dostępu należy dokonać w sekretariacie instytucji.
Osobie zarejestrowanej przez system monitoringu przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
W razie pytań dotyczących danych osobowych mają Państwo możliwość kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.